Тренінг «Міфи та факти торгівлі людьми незалежно від гендерних розбіжностей» (спільно з представницею Міжнародної організації з міграції Оксаною Івановою)

       Жертвою торгівлі людьми може стати хто завгодно, незалежно від статі, віку, соціального статусу. Навіть немовля може опинитися у рабстві. Так, наприклад, згідно статистики наймолодшому врятованому було 3 роки, а найстаршому – 73. Постраждати від торгівлі людьми може як жінка, так і чоловік, як малозабезпечена людина, так і достатньо благополучна.

     Тож, щоб підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, незалежно від гендерних розбіжностей, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, в рамках проєкту «Рівні можливості для всіх», який втілюється в рамках програми «Мріємо та діємо», впровадженої Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) 22 жовтня 2024 року практична психологиня закладу Тетяна Докійчук спільно з представницею Міжнародної організації з міграції Оксаною Івановою провели для дітей 8-Б, 8-В, 7-А, 7-В класів тренінг «Міфи та факти торгівлі людьми незалежно від гендерних розбіжностей».

      Присутні дізналися, що сьогодні, в ХХІ столітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі. Тренери звернула увагу на міфи, які існують в суспільстві, ніби жертвами торгівців людьми, як правило, стають дівчата та молоді жінки. Проте вони наводили багато прикладів, які свідчать про те, що у ситуацію торгівлі людьми можуть потрапити чоловіки, діти і навіть люди похилого віку. Використовувати їх можуть у різних сферах: на виробництві, у сільському господарстві й т. ін.

     Більшість постраждалих, що звернулися по допомогу, закінчили технікуми, коледжі, інститути. Тож говорити про низький рівень освіти не можна. Крім того, чимало людей отримували пропозицію з працевлаштування від тих, кому довіряли.

     Тож тренери дали зрозуміти школярам, що їх дії вимагають усвідомлення відповідальності за власні вчинки, мають бути заздалегідь проаналізованими, аби в майбутньому діти, намагаючись розширити коло своїх можливостей, робили свідомий вибір, були обережними і не стали жертвами торгівлі. Діти опановували навички розпізнання ризиків та порушення прав людей, ознайомилися з доступними ресурсами для допомоги.

#Рівні_можливості_для_всіх

#Мріємотадіємо