Положення про чергування учнів по школі

Являється обов'язковим для виконання всіх чергових класів та учнів школи

1.МЕТА ЧЕРГУВАННЯ — залучити школярів до активної участі у створенні умов, необхідних для нормального ходу шкільного життя, дотримування всіма школярами установленого режиму чистоти, порядку і відпочинку.

2.ОСНОВА ЧЕРГУВАННЯ—Чергування по школі - КОЛЕКТИВНА ТВОРЧА СПРАВА класу .

3.ПОРЯДОК ЧЕРГУВАННЯ— в чергуванні по школі приймають участь учні 8-11 класів  . Чергування здійснюється за графіком, який складає заступник директора по виховній роботі, узгодивши з класними керівниками та комісією "Дисципліни і порядку" учнівського парламенту. Графік чергування затверджується директором школи. Графік чергування доводиться до відома чергових класів на початку кожного семестру.

4.УЧНІ ЧЕРГОВОГО КЛАСУ ЗОБОВ'ЯЗАНІ:

1.В понеділок  перед  початком  чергування  опрацювати Положення про

чергування по школі, розділити обов'язки.

2.В дні чергування на пости приходити за 2О хвилин до початку занять.

3.На всіх перервах підтримувати чистоту і порядок закріплених об'єктів чергування,

особливо біля умивальника та ящиків для сміття, території школи.

4.На всіх перервах забезпечувати дисциплінарну поведінку учнів в коридорах, порядок

харчування в їдальні.

5.Перед початком занять перевірити готовність класних кімнат до уроків. В разі

необхідності зробити певні розпорядження черговим класам

6.На протязі тижня за необхідністю надавати допомогу в господарських справах школи, в підготовці актового залу до проведення загальношкільних КТС.

7.Весь період чергування мати ознаку чергового класу.

8.Протягом чергування доглядати за кімнатними рослинами на коридорах школи. Поливання здійснювати двічі на тиждень.

9.В п'ятницю:

- полити та помити кімнатні рослини на коридорах школи;

- після уроків перевірити територію школи, дати вказівки головам комісії „Дисципліни і порядку” 5 – 11 класів стосовно прибирання закріпленої за ними території.

10. Після закінчення вечорів відпочинку, проведення яких випадає на час чергування класу, прибрати приміщення, в якому проходили заходи.

11. В понеділок  передати чергування черговому класу:

після уроків здати наступному черговому класу об'єкти чергування. Приймають чергування як і здають:

- староста класу

- голова комісії „Дисципліни і порядку” чергового класу

- старший черговий вчитель /класний керівник/

5.УЧНІ ЧЕРГОВОГО КЛАСУ МАЮТЬ ПРАВО

-у ввічливій і доброзичливій формі пред'явити необхідні вимоги будь-якому класу та учневі, добиваючись виконання своїх вказівок.

6.УЧНІ ЧЕРГОВОГО КЛАСУ НЕ МАЮТЬ ПРАВА;

-залишати чергування без поважних причин, не виконавши своїх обов’язків.

7.Староста чергового класу,

голова комісії дисципліни і порядку, старший черговий вчитель -  відповідають за організацію чергування класу по школі.

8.СТАРШИЙ ЧЕРГОВИЙ КЛАСУ;

-розподіляє учнів класу по об'єктах чергування;

слідкує за своєчасним виходом на пости і за виконанням ними обов'язків;

-за необхідністю робить зміни в графіку чергування учнів свого класу, перевіряє їх готовність (санітарний  стан) до занять.

9. ВКАЗІВКИ І ВИМОГИ ЧЕРГОВОГО КЛАСУ ОБОВ'ЯЗКОВІ ДЛЯ ВСІХ УЧНІВ ШКОЛИ.