ІСТОРІЯ ДЛЯ МАТЕМАТИКІВ

Учні математичного 11-В класу за ініціативи вчителя історії Паламарчук Г.В. стали учасниками презентації міжнародного проекту «Польща і Україна. Слідами історичної спадщини». Захід відбувся 18 вересня в Хаб-Вінниця «Місто Змістів»  за  підтримки КП «Центр історії Вінниці». Координатор проекту  Ірина Вітюк розповіла, що ініціатором  ідеї спільного україно-польського проекту стали Товариство інтеграції «Європа-Схід» (м. Кельце) та  Польський інститут у м. Києві, а фінансову підтримку надає Міністерство закордонних справ Польщі (100 тис. злотих).

Проект передбачає створення понад 100 коротких відео (2-3 хвилини), знятих з дрону про археологічні історичні та культурні пам’ятки часів Речі Посполитої (ХVI-XVIIІ ст.). Технічне забезпечення проекту здійснює українська комунікаційна група, а опис об’єктів складають українські і польські історики, в тому числі, і Вінницьке історичне товариство. Зйомки проводились у Львові, Жовкві, Тернополі, Збаражі, Кам’янець-Подільському, Івано-Франківську та, звісно ж, у Вінниці. На даний момент, всі об’єкти  відзнято і залишилось лише змонтувати відео, озвучити його і записати субтитри.

Організаторами заходу було продемонстровано презентаційний ролик-зразок, як будуть виглядати всі інші відео.  Було зазначено, що цей проект спрямований на збереження історичної па’яті про спільну україно-польську культурну спадщину, а також, на охорону та захист історичних об’єктів від руйнувань та занепаду. Ми з одинадцятикласниками  відзначили для себе практичне значення проекту: відеофільми можна використовувати на уроках для ознайомлення з пам’ятками архітектури, які є обов’язковими для розпізнавання абітурієнтами в програмі ЗНО з історії України. Дякуємо директору КП «Центр історії Вінниці» Олександру Федоришену за запрошення взяти участь в заході.

Вітаємо Денисюк Інну Сергіївну, фіналіста третього (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації фізична культура.

21-28 квітня 2018 року в Запоріжжі пройшов третій тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації фізична культура. 25 учителів з усієї України брали участь у заключному турі. Під час відбіркового етапу (21-24 квітня 2018 року) на конкурсантів очікували тестування з фахової майстерності, практична робота та методичний практикум. У фінальному етапі (24-28 квітня 2018 року) дванадцять найсильніших педагогів демонстрували уроки та навчальні проекти. Інна Сергіївна стала фіналісткою конкурсу й нагороджена Дипломом за оригінальність та винахідливість.

Моя професія – моє майбутнє!

11 квітня  відбулася зустріч учнів із Людмилою Палій, заступником начальника відділу активної підтримки безробітних Правобережного районного центру зайнятості м.Вінниці. Вона розповіла учням восьмих класів наскільки важливий і відповідальний крок у їхньому житті – вибір майбутньої професії. Дітям цікаво було дізнатися про необхідність вивчення своїх інтересів, здібностей, особливостей характеру і фізичних можливостей, а також про формулу вибору професії «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА». Для восьмикласників ще тільки настає час, коли доводиться замислюватись над своїм майбутнім, тож сподіваємось, що такі зустрічі для них є корисними і допоможуть зорієнтуватисть у виборі професії.

День цивільного захисту

Щоб навчити учнів та педагогів діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 25 квітня 2018 року в навчальному закладі було проведено День цивільного захисту.

Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров’я та життя.

День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально.   Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

Зустріч з депутатом

19 квітня учні 10-А та 10-Б класів зустрічались із громадськими  представниками Федоришеним О.Ю. та  Краєвським С.С., де мали можливість познайомитись із програмою розвитку міста Вінниці, обговорити проблеми, які турбують молодь  щодо  подальшого розвитку рідного міста. Учні змогли побачити цікаву презентацію, де у доступній формі були продемонстровані уже проведені реформи і ті, які закладені у програму розвитку міста Вінниці на 2018-2020 роки.

Учні 10-В класу відвідали екскурсію по Вінницькій міській раді, яку організував депутат  міської ради Парвадов О.О. Школярі мали можливість побачити, як працює прозорий офіс, поспілкуватись із його працівниками, відчути себе у ролі відвідувачів. Захід був корисним та пізнавальним.